Evil Twin

Evil Twin
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Evil Twin

Czy lubicie koszmary? Mroczne, przerażające koszmary? Oczywiście że nie, w końcu kto lubi? A czy chcieli byście się znaleźć w jednym ze swych koszmarów? Stawić czoła swym największym zmorom? Tak jak to będzie musiał zrobić mały chłopiec o imieniu Cyprien. Biedak został wessany do innego wymiaru, i to podczas swego przyjęcia urodzinowego. Nie dane jest Nam wiedzieć czemu to właśnie on został przeniesiony do krainy snu i koszmaru. Wszystko ma się wyjaśniać stopniowo gdy Cypien będzie stopniowo odwiedzał kolejne wyspy i stawiał czoła coraz to nowszym wyzwaniom.
Taką dość nietypową historyjką wita nas nowe dziecko grupy In Utero. Jak sami twórcy twierdzą chcieli stworzyć coś innego, nietypowego. Grę przeznaczoną dla nieco starszej publiki, bo jak wiadomo większość gier zręcznościowo-platformowych jest tworzona z myślą o młodszych graczach.
Podczas swej przygody Cyprien odwiedzi osiem dziwnych i bardzo zakręconych światów. Te z kolei zostały podzielone na kilkanaście podetapów. Jak zapewniają autorzy każdy z odwiedzanych światów ma być inny i zarazem jeszcze najbardziej niezwykły. Za przykład może posłużyć wyspa Demis oraz jej mieszkańcy. Biedacy żyją w świecie, który jest rozdzielony niczym odsunięty suwak. Efektem tego jest że wszyscy mieszkańcy są przecięci na pół a każda połowa porusza niezależnie. Inna wyspa przeniesie Nas w świat wykręconej natury, pełnej najdziwniejszych anomalii. Wszystkie rośliny, jak i cały teren jest żywy w innym tego słowa znaczeniu. Swoistą ciekawostką jest fakt że część owych światów będzie wykręconą wersją fantazji twoich przyjaciół ze świta rzeczywistego.
Całość przynosi nam na myśl filmami Tim`a Burton`a jak „Beetlejuice” (u nas znany jako „Sok z Żuka”) czy też bardzo ciekawy francuski obraz „Miasto zaginionych dzieci”. Podobieństwa są jak najbardziej zauważalne. Cały czarny humor jak i wygląd postaci kojarzy mi się właśnie z tymi dwoma tytułami. Jednak najbardziej z Miastem zaginionych dzieci. Jeśli oglądaliście ten nietypowy film, to z pewnością pamiętacie te ponure, brudne zakamarki. Ogromną ilość wody, oraz pływające w niej skrzynki. I ten cały niesamowity klimat. To samo uświadczycie w Evil Twin. Tylko że z o wiele większą dawką wariacji.
Sama postać głównego bohatera przestawia się równie interesująco. Cyprien z początku nie będzie mugł się zbytnio odnaleźć w tej jak by na to nie patrzeć nietypowej sytuacji. Jednak z czasem oswoi się z tym dziwnym światem. Co ciekawsze nasz bohater będzie mógł się przemienić w SuperCypriena. W tej postaci będzie posiadał o wiele większy garnitur umiejętności. Prócz o wiele większej siły skoku nabędzie umiejętność ciskania we wroga kulami ognistymi oraz promieniami laserowymi.
Oprawa graficzna już na tym dość wczesnym etapie robi jak najbardziej pozytywne wrażenie. Spora liczba wieloboków sprawia że otoczenie jest bardzo szczegółowe i pełne najdrobniejszych elementów. Prócz tego na szczególną uwagę zasługuje wygląd modeli postaci jak też otoczenia, wszystko jest tak niesamowicie wykręcone…
Póki co Ewil Twin zapowiada się naprawdę znakomicie. Jedyne co nam pozostaje to czekać i mieć nadzieję że UbiSoft wypuści w pełni dopracowany produkt, czego sobie i Wam życzę.

Najnowsze wpisy:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top