Egypt Kids

Egypt Kids
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Egypt Kids

Kilka tygodni temu na rynku pojawiła się przygodówka Egipt 2: Przepowiednia Heliopolis, należąca do coraz bardziej popularnej serii ExtraKlasyka. Wyobraźcie sobie, że niezawodne Cryo postanowiło zarobić na niej jeszcze trochę pieniędzy i po niewielkich zmianach wyda ją jako Egypt Kids – grę edukacyjną dla najmłodszych.
Będzie to początek nowej serii, tworzonej przez Francuzów i tamtejszą Fundację Muzeów Narodowych, a adresowanej do dzieci zaczynających dopiero naukę historii. Chodzi o połączenie przyjemnego z pożytecznym; uczniaki będą się doskonale bawić, przeżywać nieziemskie przygody, a jednocześnie przedstawiona im zostanie starożytna cywilizacja ze wszystkimi swymi legendami, tajemnicami i zwyczajami. Warto zauważyć, że potencjał Cryo i FMN jest naprawdę duży – na ‚udziecinnienie’ czekają jeszcze Pompeje, Chiny czy chociażby Wersal.
Wróćmy jednak do tematu niniejszej zapowiedzi, a więc do Egiptu spalonego promieniami nadsyłanymi z nieba przez najpotężniejszego z potężnych, przez boga Ra (Słońce). Oto bowiem magia Księżycowych Ludzi przenosi graczy do roku 1360 przed narodzinami Chrystusa, kiedy to leżące u brzegów Nilu miasto Heliopolis tętniło życiem nie gorszym, niż Warszawa obecnie. Wokoło roi się od złodziei, biedaków i władających magią kapłanów, ludzie pracują na budowach, handlują, modlą się w świątyniach. Gracze spotkają też mumię i pomogą uratować małą dziewczynkę od niechybnej zguby. Zagadki nie będą zaliczać się oczywiście do najtrudniejszych, ich poziom skomplikowania został dobrany tak, aby 10-letnie dziecko nie miało problemów z ich rozwiązaniem. Poza tym bohaterom Egypt Kids towarzyszyć mają wirtualni przyjaciele, którzy mają służyć pomocą w razie pojawienia się jakichkolwiek problemów. Będą to:

Smok, jedna z centralnych postaci programu, która pojawi się prawdopodobnie we wszystkich grach serii. Według legend jest on jednym z legendarnych Księżycowych Ludzi, na tyle specyficznym, że widzieć mogą go tylko i wyłącznie dzieci. Smok ma niezwykle ciekawski charakter, nieraz zapomina o bożym świecie i wyczynia różne głupoty, stanowi jednak doskonały materiał na przyjaciela. Co istotne, kocha on jedzenie i nie raz prosi gracza, by przyniósł mu jakiegoś łakocia.

Hipopotam, gruby stwór przypominający nieco sarkofag, jednak dzieci dostrzegą w nim bardzo sympatyczne zwierzę, gotowe dostarczyć niezbędnych przedmiotów

Kotek Miau o lśniącym i mięciutkim futerku, stwór nieco magiczny, mówiący zagadkami, jednak baardzo przydatny

Kilka słów przypomnienia… Świat z gry Egipt 2: Przepowiednia Heliopolis był bardzo bliski temu, co rzeczywiście miało miejsce te 3500 lat temu. Dokładna rekonstrukcja miasta dokonana przez historyków, muzyka wzorująca się na ludowych utworach Egipcjan, grana na ich tradycyjnych instrumentach, wiekowe stroje i zwyczaje robiły spore wrażenie. Wszystko to pojawi się oczywiście w Egypt Kids, wzbogacone o wiele elementów zasugerowanych przez historyków Reunion des Musees Nationaux. Stanowi to gwarancje wysokiej jakości produktu, który mam nadzieję spełni swe zadania i pomoże młodszym w nauce historii. Ponadto do gry dołączony zostanie album z kolorowymi fotografiami Egiptu, stanowiący odpowiednik podręcznika systematyzującego zdobytą wiedzę i pomagającego rozwiązań niektóre zagadki.
Dołączony, wydany… ale we Francji. O tym, czy Egypt Kids trafi do Polski, zadecyduje czas. No i Faraon, pan i władca wszystkich ludzi!

Najnowsze wpisy:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top